Muronka

Sklenice a misky na klíčení jako jeden z opěrných bodů na cestě za svým vlastním zdravím

Zásadní zásadotvornost

Možná jste se již setkali s pojmem zásadotvornost. Jde o přirozený proces v lidském (i zvířecím) organismu, který souvisí s vnitřním tělesným metabolismem, zvláště v souvislosti s přijímanou potravou. Je známo, že krev musí mít stabilní zásadité pH, jen drobná odchylka by znamenala kolaps a smrt. Tomuto jevu se v těle podřizuje takříkajíc vše, a jestliže se stravujeme tak, abychom tento proces podpořili, vyhýbají se nám choroby a dožíváme se ve zdraví vyššího věku.

malá řeřicha

Jako jeden z příkladů můžeme uvést docela obyčejný pomeranč. Obsahuje vlákninu, sacharidy, řadu minerálů, vitamín C a další látky, které jsou potřebné k výživě. Mezi nimi převažuje kyselina citronová, a ačkoli konzumujeme kyselý plod, ten v těle působí zásadotvorně, neboť se kyselina začne již v žaludku metabolizovat a nevznikají při tomto procesu nežádoucí odpadní látky. Naopak bílý cukr, který neobsahuje žádné živiny, tvoří v těle silně kyselé prostředí a organismus pak musí sáhnout do svých rezerv a s pomocí uložených minerálů vyrovnat pH tak, aby neškodilo. Jistě si domyslíte, co nastane, když dochází zásobní minerály a tělo nemá z čeho pH vyrovnávat.

rozvoj klíčku

Proces klíčení nepodceňujte

Všechny naklíčené rostlinky, které necháme doma vzejít v nakličovacích miskách či sklenicích https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/, jsou zásadotvorné, podobně jako čerstvá zelenina a ovoce obsahují cenné živiny. Zároveň umožňují semínka lépe trávit a využít tak jejich obrovský výživný potenciál. Klíčící rostlinka je připravena k růstové fázi a v tomto okamžiku je doslova koncentrovanou nádobou vitamínů, stopových prvků, minerálních látek a potřebných živých enzymů.

setá řeřicha

Proč tedy nevyužít prastarý způsob přípravy pokrmů a neudělat něco pro své vlastní zdraví. Zdraví je totiž to jediné nejcennější, co máme, to zjistí i boháč, jemuž není jeho majetek k ničemu ve chvíli, kdy umírá na rakovinu.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén