Schizofrenie – obávaná choroba, která může život proměnit doslova v peklo. V České republice je evidováno několik desítek tisíc schizofreniků, někteří dokonce o své poruše ani neví a nepovažují ji za chorobný stav. Vědci ve Švédsku zkoumali vztah mezi příliš vysokými (jehlovými) podpatky a rozvojem chorob a dospěli k jednoznačnému závěru, že zejména ve středním věku se může objevit schizofrenie u žen do té doby relativně zdravých. Optimální výše podpatků je zhruba do 7 cm, chodidlo vyklenuté do větší výšky je pak přetěžováno, zejména enormním tlakem na reflexní body na ploskách odpovídající páteři a mozku, čímž se nadměrně stimulují jejich funkce.
Pozor na úspory – mezi námi je spousta lidí, kteří si své peníze ukládají do slamníku. Nedůvěřují bankám a raději si střeží svůj poklad doma. Někteří dokonce utajují své příjmy před svými partnery, což se stalo málem osudným v Rumunsku jednomu manželskému páru. Muž si pečlivě střádal své úspory (zhruba milion korun v přepočtu) do svých starých bot a jednoho dne se staly obětí úklidového záchvatu jeho manželky. Boty skončily v popelnici i s bankovkami.
Zlatá obuv – město Zlín je známé obuvníkům po celé Evropě. Zdejší průmysl tu má mnohaletou tradici a možná si ještě vybavíte známý model tenisek, který se začal vyrábět již za socialismu, a jehož mírná obměna se prodává dodnes. Ano, jde o známé Prestige, co dnes obouvají tisíce lidí zejména jako pracovní boty dělnických profesí, řidičů z povolání nebo zdravotnického personálu. Nedávno byl vyroben miliontý pár a firma se rozhodla zhotovit jej s pozlacenou povrchovou úpravou. Tento výrobek je k vidění v muzeu obuvnického průmyslu ve Zlíně.
Výdaje na boty – módní obuv je pro mnohé ženy dokonce životním stylem. V Británii utratí každá žena v průměru za svůj život za módní obuvnické výrobky půl druhého milionu korun. Více než 80 procent Britek si kupuje jeden pár za měsíc a většina z nich vlastní více než 30 párů.